Niezalogowany [ Logowanie | Rejestracja | Użytkownicy ]
FORBG - Forum Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy

Zasady i reguły korzystania z Forum FORBG

FORBG w ramach świadczenia usługi Forum udostępnia Użytkownikom zasoby swojego systemu, aby mogli umieszczać swoje komentarze w sieci Internet w ramach Serwisu www.forbg.vot.pl.

Prosimy pamiętać, że nie odpowiadamy za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum przez Użytkowników. Nie ponosimy również żadnej odpowiedzialności za użyteczność, dokładność i kompletność jakiejkolwiek wypowiedzi.

Treść wypowiedzi wyraża opinię jej autora. Jeśli z jakichś przyczyn stwierdzisz, że czyjaś wypowiedź Ci nie odpowiada, łamie zasady korzystania z Forum lub obowiązującego w Polsce prawa, możesz poinformować o tym Administratora, używając przycisku Wiadomości umieszczonego na górnym pasku. Wiadomość zaadresuj do „admin”. Administrator Forum dba o porządek i zgodność wypowiedzi z zasadami korzystania z Forum i robi w miarę możliwości wszystko, aby po otrzymaniu stosownej, wiarygodnej informacji usuwać niezgodne posty.

Zgadzasz się nie używać Forum do zamieszczania materiałów, które są fałszywe, obraźliwe, niedokładne, wulgarne, obsceniczne, wzmagają nienawiść, zastraszają, profanują wartości, grożą, ingerują w czyjąś prywatność lub łamią obowiązujące prawo.

Zgadzasz się również nie zamieszczać materiałów chronionych prawem autorskim, chyba, że dysponujesz prawami do nich lub zamieszczenie tych materiałów nie stanowi naruszenia praw autorskich.

Forum to miejsce, w którym można dyskutować niemal na każdy temat (z naciskiem przede wszystkim na tematy fundacyjne). Aby jednak zachować porządek i miłą atmosferę na Forum, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

1. Na Forum nie umieszczamy komentarzy lub odnośników (linków) do stron internetowych, które naruszają prawo, w szczególności:

- zawierają wulgaryzmy,
- zawierają treści pornograficzne,
- propagują alkohol,
- propagują narkotyki i inne środki odurzające,
- obrażają osoby publiczne lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby,
- obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie,

2. Ponadto nie zamieszczamy komentarzy, które:

- są bezpośrednimi atakami na interlokutorów,
- zawierają odnośniki (linki) do stron www naruszających prawo lub dobre obyczaje,
- zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe, lub są reklamami,
- są spamem, czyli nie mają nic wspólnego z tematem wątku
- nawołują do agresji,
- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej.
- zawierają uwagi skierowane do redakcji Serwisu forbg.vot.pl. Za wszelkie uwagi jesteśmy bardzo wdzięczni. Takie uwagi prosimy jednak zamieszczać w przeznaczonym dla nich dziale, względnie prosimy jednak o kontakt mailowy z redakcją (forbg@forbg.vot.pl). Tylko wówczas mamy pewność, że Wasze uwagi trafią do osób odpowiedzialnych za treść Serwisu.

3. Usuwane będą odnośniki do stron zawierających materiały, co do których istnieje podejrzenie, że

- naruszają prawo lub dobre obyczaje.

4. Jeśli wątek zawiera treści przeznaczone raczej dla czytelników dorosłych, powinien mieć w temacie dopisek 18+.

5. Nie obrażamy innych forumowiczów.

6. Wątki należy zakładać w odpowiednich dla nich działach, w przeciwnym razie będą przenoszone do właściwych.

7. Temat wątku powinien być odpowiednio sformułowany i jednoznacznie określać treść wątku.

8. Przed założeniem wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na Forum nie toczyła.

9. Dział Różne przeznaczony jest dla dyskusji na tematy dowolne.

10. Wszelkie wątki zawierające dyskusje nieodpowiadające tematyce działu, a zakładane w innych działach niż Różne, będą przenoszone właśnie do niego.

11. Wątki zawierające kłótnie, wyzwiska czy służące wyłącznie do nabijania postów będą usuwane lub przenoszone do działu Różne.

12. Zabronione jest tworzenie takich samych wątków w kilku różnych działach. Powtarzające się wątki będą usuwane.

13. Nie piszemy dużymi literami, zwłaszcza w temacie wątku.

14. Nie powinno się cytować długiej na dwie strony wypowiedzi tylko po to, by dopisać Zgadzam się!. Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.

15. Należy unikać animowanych awatarów (obrazków pod loginem), a także animowanych obrazków w podpisach (sygnaturach) – chyba że animacja jest bardzo dyskretna i nie kłuje w oczy.

16. Sygnatura (podpis) powinna być nie wyższa niż 100 pikseli oraz nie szersza niż 500 pikseli, a łączna waga obrazków w sygnaturze nie może przekraczać 50 kB. Podpisy nie spełniające tych warunków będą usuwane.

17. Zabronione jest tzw. nabijanie postów (dodawanie do każdego wątku kilkudziesięciu wypowiedzi na godzinę o treści Ok, Aha, Popieram itp., mających na celu jedynie zwiększenie rangi na Forum). Osoby notorycznie nabijające posty otrzymają ostrzeżenie.

18. Zabronione jest podszywanie się pod administratorów Forum, w szczególności używanie takich awatarów czy podpisów, jak Administrator, Moderator czy Redakcja.

19. Nie wolno reklamować stron komercyjnych. Dozwolone jest jedynie reklamowanie niekomercyjnych stron prywatnych. Odnośniki do stron komercyjnych będą usuwane – także z podpisów. Zabronione jest bezpośrednie reklamowanie forów internetowych.

20. Reklamowanie niekomercyjnych stron prywatnych jest dozwolone, jednak odnośnik do takiej strony wolno podać tylko raz (dozwolone jest umieszczenie odnośnika do własnej strony w podpisie). Odnośniki powtarzające się w krótkich odstępach czasu w różnych wątkach będą usuwane.

21. Zabronione jest działanie na szkodę Serwisu forbg.vot.pl i Forum forbg.vot.pl.

22. W przypadku znalezienia wątków naruszających zasady korzystania z Forum prosimy o poinformowanie Administratora używając przycisku Wiadomości umieszczonego na górnym pasku. Wiadomość zaadresuj do „admin”.

23. Za łamanie zasad korzystania z Forum będą przydzielane punkty ostrzeżenia. Trzecie ostrzeżenie jest równoznaczne z blokadą konta na okres jednego miesiąca. Konta forumowiczów notorycznie łamiących zasady korzystania z Forum będą blokowane bezterminowo.

24. Forbg.vot.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych na Forum przez Użytkowników.

25. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne w związku z korzystaniem z Forum FORBG jako Zarejestrowany Użytkownik. Administratorem danych osobowych Zarejestrowanych Użytkowników jest Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy z siedzibą w Krakowie przy ul. Reymonta 22/122 zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym – pod numerem KRS 0000377120 NIP: 6772353776.

26. Zarejestrowany Użytkownik, podając dane osobowe w formularzu rejestracyjnym:

- oświadcza, że są one zgodne z prawdą,
- wyraża zgodę na przetwarzanie tych danych (stosownie do ustawy z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. z 1997 r., nr 133, poz. 883 ze zm.) w celu realizacji usług dostępnych w ramach Forum.

27. Każdy Zarejestrowany Użytkownik ma prawo wglądu do swoich danych, a także prawo ich poprawiania i żądania ich usunięcia. W tym celu należy zwrócić się drogą elektroniczną na adres: forbg@forbg.vot.pl.

28. Użytkownik publikujący swoje wypowiedzi na Forum niniejszym upoważnia nieodpłatnie Administratora Forum Forbg do:

- zapisywania publikowanych wypowiedzi w pamięci komputera,
- obróbki cyfrowej celem dostosowania ich do wymogów Forum FORBG,
- publikowania i rozpowszechniania nadesłanych przez Użytkownika wypowiedzi w sieci Internet,
- włączania ich (lub ich fragmentów) do innych wypowiedzi i tworzenia opracowań,
- wytwarzania, reprodukcji techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową w dowolnym formacie,
- rozpowszechniania wypowiedzi na każdym nośniku audiowizualnym, a w szczególności na nośniku magnetycznym oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również w postaci drukowanej,
- umieszczania wypowiedzi w bazach danych.

29. O zmianach zasad korzystania z Forum będziemy informować na Forum.

Życzymy miłego korzystania z Forum FORBG !

Rejestracja
Aby zarejestrować się na naszym forum wypełnij poniższy formularzAby kontynuować rejestrację przepisz treść obrazka

Liczba z obrazka

Login:
Hasło:
Powtórz hasło:

Dane osobowe (informacje nieobowiązkowe)
Te dane nie są obowiązkowe, lecz mogą ułatwić kontakt innym użytkownikom forum z Tobą

Miasto
Adres e-mail